2016. november 30. 08:01 - Danube Institute

Izolacionizmusra vágynak az amerikai emberek

Az elit globális szerepvállalást, a tömegek izolacionizmust szorgalmaznak. A washingtoni politikai elit elveszítette a tömegekkel való kapcsolatát: nem értik többé, hogy mi az emberek legfőbb vágya – írja Bonnie Kristian az American Conservative-ban. 

Tovább
komment
2016. november 29. 15:01 - Danube Institute

Trump és Farage két jó barát

Az amerikai elnökké választott Donald Trump arról értekezett, „sokan Nagy-Britannia képviselőjeként szeretnék látni Nigel Farage-et”, aki „nagyszerű munkát végezne”. A brit konzervatív kormányt érzékenyen érintette Trump beleszólása a brit diplomáciába.

Tovább
komment
2016. november 29. 11:46 - Danube Institute

Eljött a poszt-szekuláris korszak ideje

A multikulturalizmus gyengülése és a nacionalista populizmus növekedése a poszt-szekuláris korszak hajnalát jelenti. A toleranciát és a befogadást elutasító nacionalista-populista mozgalmak növekvő száma és mérete a jobboldalon, illetve a multikulturalizmus által előidézett rendszerkritikák a…

Tovább
komment
2016. november 28. 16:49 - Danube Institute

Elnökválasztás: újraszámlálás valódi téttel?

Bejelentette a Clinton-kampány ügyvédje, hogy csatlakozni fognak a Zöld Párt elnökjelöltjeként induló Jill Stein Wisconsin államot érintő újraszámlálási kérelméhez.

Tovább
komment
2016. november 28. 08:01 - Danube Institute

Mi az az „igazság utáni politika”?

Donald Trump győzelmét döbbenettel fogadta a transzatlanti kozmopolita elit. Szerintük az amerikaiak az „egyetlen, igaz, liberális világnézet” ellen szavaztak és ezzel a „posztfaktuális éra apokaliptikus hajnala” következett be – írja Claire Fox a Spectator magazinban. „Ne…

Tovább
komment
2016. november 23. 08:01 - Danube Institute

A posztliberális jövő felé

Az atlanti térségben paradigmaváltás zajlik a posztliberális jövő felé. Donald Trump és a Theresa May vezette londoni kabinet a változás lényegét megragadva nem annak előidézői, hanem immár képviselői – írja Rod Liddle a Spectator honlapján megjelent írásában.

Tovább
komment
2016. november 22. 20:01 - Danube Institute

Ausztrál-amerikai egyezség migrációs ügyben

Malcolm Turnbull ausztrál kormányfő bejelentette, hogy Ausztrália és az Egyesült Államok menekültek letelepítéséről egyezett meg. Az Egyesült Államok azokat a menekülteket fogadja be, akiket nem engedtek be Ausztráliába és közeli szigetországok börtöntáboraiban tartanak –…

Tovább
komment
2016. november 22. 18:40 - Danube Institute

Itt a Boris-Trump közeledés

Boris Johnson brit külügyminiszter korábban nem tartotta az elnökségre alkalmasnak Donald Trumpot, ma viszont már pozitívan értékelte a republikánus jelölt győzelmét. Theresa May telefonon beszélt Trumppal, míg a UKIP-es Nigel Farage az első brit politikus, aki először találkozott a választások óta…

Tovább
komment
2016. november 22. 08:01 - Danube Institute

Trump ellenében születhet újjá a baloldal

Az amerikaiak egy jelentős része érzi azt, hogy eljött az ideje a változásnak, azonban megoszlik a véleményük azzal kapcsolatban, hogy pontosan minek is kellene változnia. Trump markáns változást indított el, de ez a változás a baloldalt is tettekre sarkallja.

Tovább
komment
2016. november 21. 15:01 - Danube Institute

A kulturális marxizmus bukásáról

A nagyvállalati „rabszolgatartók” a nyugati civilizáció fokozatos erodálásának folyamata közben rájöttek, hogy a munkásosztály nem fellázadni fog, hanem belenyugszik fogyasztói szerepébe, és segíteni fogja az új kapitalista világrend fennmaradását – fogalmaz Gene Callahan, az American…

Tovább
komment
2016. november 18. 15:01 - Danube Institute

Európa morális válságáról

Az emberről és az emberi közösségről alkotott eszméjének magasabb rendűségét alátámasztani nem hajlandó vagy képtelen Európa a 21. században valószínűleg nem fogja tudni megvédeni magát a külső fenyegetésekkel szemben, illetve kezelni azokat a nehézségeket, amelyek egykor külső, de ma már belső…

Tovább
komment
2016. november 17. 12:01 - Danube Institute

Új globális szerepre tör Nagy-Britannia?

Nagy-Britannia EU-ból való kilépésének körülményei egyre bizonytalanabbá kezdenek válni, többek között a brit parlamenti szuverenitást érintő viták és döntések miatt. Az Egyesült Királyság USA-val való kapcsolatainak (át)alakulására hatással lehet a múlt héten az…

Tovább
komment
2016. november 17. 08:01 - Danube Institute

A politikai korrektség ámokfutása vezetett Trumphoz

A progresszivista vízió megvalósulása túl gyorsan történt. A liberális túlterjeszkedés és a politikai korrektség ámokfutásának az ára a mostani elnökválasztás eredménye – írja Robby Soave a Reason blogjában.

Tovább
komment
2016. november 16. 08:01 - Danube Institute

Nem látja az amerikai elit a tömegek elégedetlenségét

Az emberek a stagnáló vagy csökkenő reálbéreket, növekvő egyenlőtlenségeket és a pénz által korrumpált politikát látják. A szemükben „a jólét, hatalom és a haveri kapitalizmus összetartozik”. Donald Trump elnöksége előtt a demokraták nyitották meg az utat, amikor…

Tovább
komment
2016. november 15. 08:01 - Danube Institute

Ez most tényleg a tömegek lázadása

A demokrácia az emberek uralma, de az emberek gyakran alkalmatlanok az uralkodásra. Az univerzális választójog kéz a kézben jár a választók tájékozatlan cselekvésével. Mindegy, hogy Trump vagy Clinton nyert, így is, úgy is tájékozatlan emberek tömege dönt az elnökről – írja…

Tovább
komment
2016. november 14. 11:34 - Danube Institute

Reformra szorul az amerikai választási rendszer?

Az idei amerikai elnökválasztáson a felmérések és az eredmény is bebizonyította: az alapító atyák által kidolgozott állammodell és választási rendszer már nem tudja a régi eszméket védelmezni és a választók akaratát kifejezésre juttatni. Az amerikai politikai struktúra alapvető reformjára volna…

Tovább
komment
2016. november 11. 16:31 - Danube Institute

Mi a populizmus sikerének titka?

A populista pártok Európa-szerte tapasztalható népszerűségében a választópolgárok társadalmuk iránti elkötelezettségét kell meglátni, és alternatív megoldásokkal erősíteni kell a demokráciában való részvételüket − írja David Van Reybrouck belga író gondolataira…

Tovább
komment
2016. november 08. 11:01 - Danube Institute

Clintonék receptje: tagadj, támadj, tarts ki!

Clintonék gondolkodása szerint nincsen semmi kivetnivaló a rendszer öncélú felhasználásában. Silányságában, rossz döntéseiben és a botrányaik elsimításának készségében sem javult a Clinton-házaspár mérlege − írja a National Review-ban Jim Geraghty.

Tovább
komment
2016. november 04. 08:01 - Danube Institute

Válaszol a kibertámadásokra Nagy-Britannia

A brit pénzügyminiszter mutatta be Londonban az új brit Kiberbiztonsági Stratégiát. Közel kétmilliárd fontot költenek képzésre és az ország digitális infrastruktúrájának védelmére. Philip Hammond kiemelte, kulcsfontosságú, hogy az ország képes legyen válaszcsapások…

Tovább
komment
2016. november 03. 14:01 - Danube Institute

Mi lesz Ukrajna amerikai támogatásával?

Joe Biden amerikai alelnöknek az Obama-kormányzat Ukrajna-politikájában meghatározó szerepe volt. Dan De Luce és Reid Standish a Foreign Policy-ben megjelent írásukban arra a kérdésre keresik a választ, hogy mire számíthat Ukrajna az új Fehér Háztól.

Tovább
komment
2016. november 03. 08:01 - Danube Institute

Hanyatlóban a Republikánus Párt?

A Republikánus Párt a 2016-os választási év alatt egyre távolabb sodródott alapvető elveitől. Habár ennek a trendnek a folytatódása kérdéses, a párt mára már olyan változásokon ment keresztül, amelyek felismerhetetlenné tették – írja Brett Stephens a Washington Postban…

Tovább
komment
süti beállítások módosítása