2018. április 22. 16:11 - Danube Institute

Nem kell az optimizmus Észak-Korea ügyében

Az elmúlt négy hónap folyamán Észak-Korea azt mondta, amit kellett és most, néhány héttel a tervezett tárgyalások előtt Kim Dzsongun észak-koreai vezető bejelentette, hogy egyoldalúan korlátozza a nukleáris tevékenységeket. Ezt azonban nem kellene túlzott optimizmussal fogadnia a…

Tovább
komment
2018. április 20. 08:01 - Danube Institute

Populizmus és demokrácia – ki is az a nép?

Albániától kezdve az Egyesült Államokon át, Kínán keresztül egészen Vanuatuig számos ország alkotmánya kezdődik azzal, hogy „Mi, az ország népe…”. De ki is az a nép? Biztosan fenyegetést jelent rá nézve a populizmus? – teszi fel a kérdést David Polansky a The American…

Tovább
komment
2018. április 19. 13:31 - Danube Institute

Brexit-viták: veszélyben a Nagypénteki Egyezmény?

Április 10-én volt a huszadik évfordulója a britek és az észak-írek közti összecsapásokat lezáró Nagypénteki Egyezménynek. A brit pénzügyminiszter veszélyben látja az akkori megállapodás eredményeit, ha nem sikerülnek a Brexit-tárgyalások az EU-val. Az independent.ie cikkét…

Tovább
komment
2018. április 17. 12:01 - Danube Institute

A konzervatívok és a balosok esete a tudományossággal

Tartja magát az Egyesült Államokban az a vélemény, hogy „a konzervatívok hadban állnak a tudományossággal”. Most azonban John Tierney, aki sokáig a New York Times, majd most a Manhattan Institute számára publikál, egy beszélgetésben azt állította, a tudományossággal szembeni…

Tovább
komment
2018. április 17. 08:01 - Danube Institute

Trump hatékonyabb az oroszok ellen, mint Obama volt?

A hidegháború óta nem volt ilyen mélyponton az orosz-amerikai viszony. Mindazonáltal ha eltekintünk a pártpolitikától, Donald Trump Oroszország-politikája sokkal hatékonyabb a korábbi adminisztrációk intézkedéséinél – írja Daniel P. Vajdich a Foreign Policy-ben megjelent…

Tovább
komment
süti beállítások módosítása