2020. május 17. 23:34 - Danube Institute

Mi folyik Svédországban?

Kína januárban 50 millió embert zárt karanténba Hubei tartományban. Azóta a világ demokratikus országaiban sorra vezettek be autokrata jellegű, megszorító intézkedéseket iskolákban, egyetemeken, munkahelyeken és nagyvárosokban: egyedüli kivételként áll Svédország különutas válságpolitikája − írja a…

Tovább
komment
2020. május 17. 23:15 - Danube Institute

Fokozódik a kínai űrprogram

Kína űrprogramja óriásit fejlődött az utóbbi évtizedben. Bár a távoli űr az utóbbi harminc évben relatív békés volt, és gyakorlatilag nem érintették a Földön zajló geopolitikai események, most újra a nagyhatalmi versengés egyik színterévé válik. Kína űrtevékenységét Rajeswari Pillai mutatja be az…

Tovább
komment
2020. május 17. 23:09 - Danube Institute

Kanada: koronavírus-követő app áll készen a használatra

A világ egyik vezető mesterséges intelligenciát kutató központja bejelentette, hogy a COVID-19 fertőzéskövető okostelefonra tervezett applikáció készen áll az üzembe helyezésre, és ígéri a használók személyes adatainak védelmét – írja a Global News.

Tovább
komment
2020. május 12. 08:27 - Danube Institute

Tádzsikisztán lesz az egyik következő geopolitikai gyújtópont?

Tádzsikisztán keleti autonóm tartománya, Hegyi-Badahsán Közép-Ázsia egyik legszegényebb, leginkább elszigetelt és leggyérebben lakott területe. Hegyi-Badahsán volt a központja az 1990-es években dúló polgárháború alatt a főváros Dusanbéval szembeni ellenállásnak is, a központi kormányzat pedig azóta…

Tovább
komment
2020. május 11. 20:34 - Danube Institute

India és Kína küzd Nepálért

2019 októberében Kína és Nepál kapcsolatai új szintre emelkedtek: 23 év hiátus újra kínai vezető látogatott a himalájai országba. K. P. Sharma Oli miniszterelnök és Hszi Csin-ping 20 egyezményt – például az egészségügy, az infrastruktúra és a turisztika területén – írt alá a látogatás során,…

Tovább
komment
2020. május 11. 20:26 - Danube Institute

Közeleg a kormányzási válság az USA-ban?

Az Egyesült Államokban a viaskodó társadalmi, politikai csoportoknak még válság idején sem sikerül megegyezésre jutniuk. A cselekvőképtelenség hátterében az elmúlt évek, évtizedek tematikus politikai fragmentációja áll. Az amerikaiak egymást keresztező, de csomópontokba tömörülő vonalak mentén…

Tovább
komment
süti beállítások módosítása