2016. október 20. 08:01 - Danube Institute

Meg lehet érteni Putyint?

Ugyan teljesen érthető az oroszok elszigetelésének és a velük való konfrontációnak a gondolata, mégsem ez a legbölcsebb külpolitikai irány a következő amerikai elnök számára. Meg kell érteni Putyin gondolkodását, mivel mostanra ő határozza meg egy személyben az orosz…

Tovább
komment
2016. október 19. 12:31 - Danube Institute

Újra szóba került Skócia függetlensége

Nicola Sturgeon skót miniszterelnök a Skót Nemzeti Párt gyűlésén elmondta, azon dolgoznak, hogy Skócia továbbra is az egységes európai piac része maradhasson. A miniszterelnök azt ígérte, hogy egy „kemény” Brexit esetén újra szavazni fognak az ország függetlenségéről. Korábban Sturgeon szóvivője…

Tovább
komment
2016. október 19. 08:01 - Danube Institute

Elhallgatott háború: mi folyik Jemenben?

Az amerikai republikánus és demokrata elnökjelöltek között kíméletlen politikai csatározások zajlanak, miközben a harmadik televíziós vita és a novemberi választások közeledtével egyelőre Hillary Clinton bizonyul az esélyesebbnek. Eközben az amerikai külpolitika negatív…

Tovább
komment
2016. október 18. 10:24 - Danube Institute

Anarchia az Egyesült Államokban

Az iszlám terrorizmussal kapcsolatos napjainkban kialakult félelmek sokban hasonlíthatók a 20. századi anarchista válsághoz. Az Egyesült Államokba történő bevándorlás faji, etnikai és politikai alapú korlátozásának régre visszanyúló tradíciói vannak, így Donald J. Trump republikánus elnökjelölt…

Tovább
komment
2016. október 17. 08:30 - Danube Institute

Amikor álszent a britek külpolitikája

„Boris Johnson külügyminiszterként a brit parlament alsóházában elmondott beszédében jogosan ítélte el Oroszország aleppói bombázását. Ezzel azonban fel is fedte az Egyesült Királyság hipokrita Közel-Kelet politikáját” – írja az Independentnek írt véleménycikkében Andrew Smith.

Tovább
komment
süti beállítások módosítása