2014. november 13. 14:01 - Danube Institute

Öt velünk élő közgazdasági mítosz

Sokan gazdasági „szaktudásukat” internetes mémekre és objektívnak tűnő, de valójában torzított, manipulatívan szerkesztett írásokra alapozzák. Gyakran hallani olyan hangokat: csupán egy erős kezű kormányra van szükség, hogy egy ország dolgai újra rendbe jöjjenek. Mindenki…

Tovább
komment
2014. november 13. 13:47 - Danube Institute

Miért is lenne fontos a közszereplők véleménye?

Attól még, hogy valaki jó színész vagy sportoló, miért kellene, hogy érdekeljen bennünket a véleménye külpolitikai, környezetvédelmi vagy egészségügyi kérdésekben? – teszi fél a kérdést Alex Proud a The Telegraph-ban megjelent cikkében. Alex Proud Telegraph-ban megjelent…

Tovább
komment
2014. november 13. 13:40 - Danube Institute

Mi lehet az egyház politikai szerepe?

A katolikus egyház befolyása a Nyugati politikára több mint 1500 éven keresztül jelentős mértékű volt, meghatározta az alapvető normákat és ezeknek alkalmazását. Ez a szerep mára azonban visszaszorult, az egyház csak különleges esetekben tudja politikai befolyását…

Tovább
komment
2014. november 10. 16:16 - Danube Institute

Csökken az erőszakos bűncselekmények száma az USA-ban. Mi történt?

A nyugati országok között egyedülálló mértékben esett vissza az erőszakos bűncselekmények száma az Amerikai Egyesült Államokban az utóbbi két évtizedben, írja Heather Mac Donald a The Daily Signal oldalán megjelent cikkében. Szerinte több tényező is szerepet játszhat a…

Tovább
komment
2014. november 10. 16:11 - Danube Institute

Rand Paul olyan, mint Nigel Farage – kivéve, ha győz

Rand Paul republikánus politikus személyiségében kiválóan ötvözi az unalmasságot a higgadt módon történő lázadással. Mindezek együttesen tehetik őt 2016-ban a republikánusok elnökjelöltjévé – írja Tim Stanley a The Spectatorban megjelent cikkében. Tim Stanley a…

Tovább
komment
2014. november 10. 16:07 - Danube Institute

Lehetséges Kína békés növekedése?

A hidegháború, s ezáltal a nagyhatalmi politika végével, valamint a Szovjetunió felbomlásával az USA lett a világ leghatalmasabb ereje, ami indokolttá teszi az unipoláris világ koncepcióját. Kína rohamos fejlődése viszont ennek a nézetnek hamar véget vethet, s ez akár a világ…

Tovább
komment
2014. november 10. 15:55 - Danube Institute

Miért nehéz konzervatívan gondolkodni?

  Konzervatívként gyakran érhet minket a vád, hogy csak a „status quo”-t kínáljuk a velejáró igazságtalanságokkal együtt, de ezúttal életstílusunk és gondolkodásmódunk túlélése lehet a tét – írja Roger Scruton, a Guardianben megjelent cikkében, amelyben a konzervatív…

Tovább
komment
süti beállítások módosítása